Evenimente 2014-2015

Prev Next

Comemorarea Armistitiului de la 11 noiembrie 1918

Comemorarea Armistitiului de la 11 noiembrie 1918

                    Marti 11 noiembrie 2014, zi aniversară a armistiţiului Primului Război Mondial, Ambasadorul Franţei în România, Dl. François Saint-Paul, şi Dl. Werner Hans Lauk, Ambasadorul Republicii Federale Germania în România, au participat împreună la o ceremonie de comemorare  a soldaţilor căzuţi în timpul Primului Război Mondial pe pământ românesc şi a tuturor celor care s-au jertfit pentru Franţa. Cu acest prilej elevii Colegiului German Goethe fragmente din jurnalul lui Gerhard Velburg și au depus o coroană în memoria eroilor martiri.

Cros în memoria căderii Zidului Berlinului

Cros în memoria căderii Zidului Berlinului

                       În data de 09.11.2014, s-a desfăşurat la Bucureşti un cros în memoria căderii Zidului Berlinului , organizat de Ambasada Germaniei.Elevi și profesori ai  Colegiului German Goethe au fost invitați să participe la acest eveniment care amintește de evenimentele istorice din urmă cu 25 de ani.

Imprimare

Repartizarea candidaților la Bacalaureat

COLEGIUL GERMAN GOETHE

 

Bacalaureat germano-roman (ABITUR) sesiunea iunie 2015

Proba de competente lingvistice la limba romana – 08.06.2015 -

 

SALA nr. 27

 

ORA

9.00-10.00

Nr. crt.

Numele si prenumele

candidatului

Clasa

1

BĂLĂNESCU A. SUSANNE- JULIA

12 C

2

BARBU M. MARINA

12 C

3

BILEGAN M. CRISTIANA

12 C

4

CERCEL C. DARIA

12 C

5

COJOCARU V. RUXANDRA

12 C

6

COVRIG A. MARIA - CRISTINA

12 C

ORA

10.00-11.00

7

CULEA V. EVA-EMANUELA-ANA

12 C

8

DEHELEAN D. DIANA - CORALIA

12 C

9

DOBRE V. MARA

12 C

10

DRĂGĂNESCU R. ALINA - IOANA

12 C

11

DUMITRAŞCU L.CRISTINA

12 C

12

GĂRDESCU S. ANA  - MARIA

12 C

ORA

11.00-12.00

13

GHELASI R. PAUL

12 C

14

GHEMIGIAN V. MARIUS - GEORGE

12 C

15

MARINESCU A. INES - ANDREA

12 C

16

MEŞTER S. VICTOR - DIMITRIE

12 C

17

MOROTI-CONSTANTINESCU D. MARIA - IULIA

12 C

18

NISTOR B. MARIA - ALEXANDRA

12 C

ORA

12.00-13.00

19

OLSAVSZKY V. ANA

12 C

20

PETRESCU F. ANDREA - MARIA

12 C

21

PETRESCU S. LARISA - BIANCA - ELENA

12 C

22

SCHMITZER G. ANDREEA-GABRIELA

12 C

23

UNGUREANU R. MARIA

12 C

24

VIDAN G. CATINCA - IOANA

12 C

25

VLĂDICĂ V. DIANA - MIRUNA

12 C

                                                                                                                                   

CANDIDATII SE VOR PREZENTA CU 1/2 ORA INAINTE DE ORA AFISATA CU BULETINUL DE IDENTITATE.

 

 

PRESEDINTE COMISIE,

CONF.DR.KOCH MARIANNE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

COLEGIUL GERMAN GOETHE

 

Bacalaureat sesiunea iunie-iulie 2015

Proba A - Proba de competente lingvistice la limba romana – 08.06.2015 -

 

SALA nr. 28

 

ORA

14.00-15.00

Nr. crt.

Numele si prenumele

candidatului

Clasa

1

CIOABĂ C.D. VICTOR-CONSTANTIN

12 A

2

COSTACHE A. PAUL

12 A

3

DAN O.N. IOANA-MIRUNA

12 A

4

DUMITRESCU M. OANA-ALEXANDRA

12 A

5

GEORGESCU A.T. LAURA-MARIA

12 A

6

GHEORGHE D. ALEXANDRU-LIVIU

12 A

ORA

15.00-16.00

7

HENCHEL R. ALEXANDRU-CRISTIAN

12 A

8

IONESCU A.D. TUDOR-ANDREI

12 A

9

IONESCU G. SABRINA-MARIA

12 A

10

ISTRATE G. DAN

12 A

11

LUPAŞ V. ANCA-TEODORA

12 A

12

MARIN I. ADRIAN-COSTIN

12 A

ORA

16.00-17.00

13

MARINESCU C.C. MARIA-RALUCA

12 A

14

MATEESCU R. MIRUNA-ANDREEA

12 A

15

MĂNESCU T. ANA-MARIA-BEATRICE

12 A

16

MIHAI M.G. TUDOR-TOMA

12 A

17

NIŢULESCU H.I. THEODOR-FLORIN

12 A

18

PAVEL I. ALEXANDRA

12 A

ORA

17.00-18.00

19

PIROŞ V.C. LAURA

12 A

20

ROŞOIU-MIHAI C. VALENTIN

12 A

21

RUIU M. ANDREEA

12 A

22

SABLICI A. ALEXANDRU

12 A

23

SANDA M. ANDREI-VALENTIN

12 A

24

SAVU N. AIDA

12 A

ORA

18.00-19.00

25

SIMION C. SIMONA-MARIA

12 A

26

ŞTEFĂNESCU H.  ADRIANA

12 A

27

TOMI G.G. ANA-MARIA

12 A

28

TUDOSESCU A. MARIA

12 A

29

VASILIU T. ANDRU-AARON

12 A

30

VLĂDESCU D.A. TUDOR-CONSTANTIN

12 A

                                                                                                                                   

CANDIDATII SE VOR PREZENTA CU 1/2 ORA INAINTE DE ORA AFISATA CU BULETINUL DE IDENTITATE.

 

 

PRESEDINTE COMISIE,

PROF. CONDRACHE NICOLETA

 

 

COLEGIUL GERMAN GOETHE

 

Bacalaureat sesiunea iunie-iulie 2015

Proba A - Proba de competente lingvistice la limba romana – 09.06.2015 -

 

SALA nr. 30

 

ORA

9.00-10.00

Nr. crt.

Numele si prenumele

candidatului

Clasa

1

ALEXANDRU M. ANDREEA

12 B

2

ANTONESCU E.P. VLAD-ANTONIU

12 B

3

BADEA O.M. MIRUNA-ADRIANA

12 B

4

BARBUL H. MARIA

12 B

5

BĂDICU C. TEODORA-CĂTĂLINA

12 B

6

BOJOANCĂ D.F. VICTOR-FLORIN

12 B

ORA

10.00-11.00

7

CONSTANTINA I. MARIA-CRISTINA

12 B

8

CONSTANTINESCU O.B. VLAD-ALEXANDRU

12 B

9

DINA R. IOANA

12 B

10

DOSPINESCU G.V. GEORGE-TEODOR

12 B

11

DRĂGAN I. MARIA EMANUELA

12 B

12

DUŢU-BUZURA M. MIRCEA

12 B

ORA

11.00-12.00

13

GEORGESCU S. LAURA-MARIA

12 B

14

GHICA S. ALIN

12 B

15

GURAN A.T. TEODORA-CRISTINA

12 B

16

ISPAS L. ANTONIA-ŞTEFANIA

12 B

17

MARIN A.O. MARIA

12 B

18

MĂRGINEANU R. RADU-ŞTEFAN

12 B

ORA

12.00-13.00

19

MILITARU F. IOANA

12 B

20

MORARU L.A. ANDREEA-VALENTINA

12 B

21

MORINTZ A. ANA-MARIA

12 B

22

MOTROC F. SÂNZIANA-IOANA

12 B

23

OPRIŢA I. ALEXANDRU-CRISTIAN

12 B

24

PERLEA BALTAC M.T. PAUL

12 B

ORA

13.00-14.00

25

POPA G. TOMA-DANIEL

12 B

26

POPESCU C.V. SERGIU-ALEXANDRU

12 B

27

SCHNEIDER M. MIHAELA-ROXANA

12 B

28

ŞERPESCU C.C. BOGDAN-MIHAI

12 B

29

VOICU V.C. GEORGE-PETRUŢ

12 B

30

ZVÖLVER O. ASTRID-JOHANNA

12 B

                                                                                                                                   

CANDIDATII SE VOR PREZENTA CU 1/2 ORA INAINTE DE ORA AFISATA CU BULETINUL DE IDENTITATE.

 

 

PRESEDINTE COMISIE,

PROF. CONDRACHE NICOLETA

 

 

COLEGIUL GERMAN GOETHE

 

Bacalaureat sesiunea iunie-iulie 2015

Proba A - Proba de competente lingvistice la limba romana – 09.06.2015 -

 

SALA nr. 30

 

ORA

14.00-15.00

Nr. crt.

Numele si prenumele

candidatului

Clasa

1

ANDREI C. ROXANA-ŞTEFANIA

12 D

2

ANDREI I.D. ALINA-GABRIELA

12 D

3

ANDRUSCEAC A. MATEI

12 D

4

BICHI C.C. ANDREEA-CRISTINA

12 D

5

BICHI D. MARIE-ISABELL

12 D

6

BOGYO C.A. CLAUDIA-IULIA

12 D

ORA

15.00-16.00

7

CHARANGIONIS K. FILIPPOS-EVANGELOS

12 D

8

COSTACHE C. MARIA-CĂTĂLINA

12 D

9

DIACONESCU V.S. DIANA-ALINA-YOLANDA

12 D

10

FILIP M.O. SORANA-OANA

12 D

11

GRECEANU S.M. SONIA-MIHAELA

12 D

12

ILIE  A. ANA-IONELIA

12 D

ORA

16.00-17.00

13

ION D.R. MARIA-ALEXANDRA

12 D

14

MATEESCU A.B. TUDOR

12 D

15

MOLDOVAN  V. VLAD-TEODOR

12 D

16

NĂSTASE M. ANDREEA-MIHAELA

12 D

17

NEACŞU C.D. SOPHIA-MARIA

12 D

18

PREDA T. ISABEL

12 D

ORA

17.00-18.00

19

PRICOP L.N. PAUL-THEODOR

12 D

20

RAGEA G. ANDREEA-ŞTEFANIA

12 D

21

ROMAN C.R. ANDRADA

12 D

22

SIMION D.N. VIORICA-CLARA

12 D

23

SORA G. ANA

12 D

24

STAVARACHE N. ANDRA

12 D

ORA

18.00-19.00

25

TĂNASE R.M. IRINA-TEODORA

12 D

26

TĂNĂSESCU I. VLAD

12 D

27

TICU M. GHEORGHE-IOAN

12 D

28

TURCU P.S. DIANA-ELENA

12 D

29

TUTUNARU V.C. ANA-MARIA

12 D

30

UŢĂ I. FELIX-GABRIEL

12 D

ORA

19.00-20.00

31

STANCIU C. ALEXANDRA

FEG

32

MÂNDREAN V. ANA

FEG

33

FLOREA P. MIHAI

FEG

34

BĂRBULESCU V. MARIN-CONSTANTIN

FEG

35

MARIN GH. VIRGILIU

FEG

36

NICA J. ELENA-RAMONA

FEG

ORA

20.00-21.00

37

GIURGIUMAN M. ROXANA

FEG

38

GHIDARCEA Ş. ADRIAN-ALEXANDRU

FEG

39

NOROCEL C. CRISTINA

FEG

                                                                                                                                   

CANDIDATII SE VOR PREZENTA CU 1/2 ORA INAINTE DE ORA AFISATA CU BULETINUL DE IDENTITATE.

 

PRESEDINTE COMISIE,

 

PROF. CONDRACHE NICOLETA

Imprimare

Programarea copiilor la interviu

    SÂMBĂTĂ 14.03.2015  
         
  COMISIA 1 COMISIA 2
  NUME PRENUME NUME PRENUME
9,00 - 10,00 ABABI RADU THEODOR CHRISTIAN BALOG KONRAD ERIK 
ANA TUDOR MIHAI  BANU ALEXANDRA  
ANDREI ALICE ANA MARIA BĂDILĂ ELIZA MARIA 
ANTICS SABINA VALENTINA  BĂJĂNARU SOPHIA  
ANTOHI MARIA SOFIA  BĂJESCU SEBASTIAN  
APETRI DELIA IOANA  BEIA MARIA PARASCHEVA 
AVRAM RAISA MARIA  BERBENIŢĂ MARIA SARA 
10,00 - 11,00 BOITAN RAREȘ IULIAN  BURLACIOIU DRAGOS ALEXANDRU 
BORDA SMARANDA ADIIA  BUTOLO ANTONIA MARIA 
BORTOSEL MARA IOANA  CADICHEANU CLARA MARIA 
BOSTINARIU ANDREI   CARLOVESCHI ȘTEFAN CRISTIAN 
BRATU NICOLE BIANCA  CEOS MIHNEA ANDREI 
BREUER SABRINA ANDREEA  CHIRICĂ CRISTINA  
BUGA SOFIA   CHIȚU ANA  
11.00 - 11.15 PAUZA  
11,15 - 12,00 CICĂ ALEXANDRA   COJANU COSTIN TRAIAN 
CIOCIU PETRU GEORGE  CONSTANTIN-STAN ANASTASIA ELENA 
CISZKOWSKI THEODOR NICHOLAS  COSTIAN IONA  
CÎRJAN NATALIA MARIA  COSTINESCU DAVID  
CLADOVEANU KEVIN MATTIAS  CRĂCIUN ANA PIA 
12.00 - 13.00 CRĂCIUNICĂ ANISIA MAYRA  DICU EVA ELENA 
CREANGĂ VLAD RĂZVAN  DINU SONIA ANDREEA 
CRISTACHE ROBERT ANDREI  DINU ANDREI  
DAMIAN ANDREEA BIANCA  DOBRIN BIANCA  
DANCU ALEXANDRU   DRAGOMIRESCU LUCA TEODOR 
DAVID MILAN MATEI  DRELCIUC ANDREEA SOFIA 
DELURINȚU MIHAI ALEXANDRU  DUMITRANA IULIA MARIA 
13.00 - 14.00 PAUZA  
14.00 - 15.00 DUMITRU NATALIA ELENA  GALU NATALIA ALEXANDRA 
EGHBAL SASHA   GĂNESCU SOFIA ALEXANDRA 
FERGHETE MARIA THEODORA  GEAMĂNU SMARANDA MARIA 
FILIP IULIA   GHENCEA MARC TUDOR 
FLORESCU ALEXANDRA MARIA  GHEORGHE MATEI  
FLORICĂ MATEI OCTAVIAN  GHEORGHE DIANA  
GABOR-JITARIU NATALIA ELENA  GHEORGHE ANCA ALEXANDRA 
15.00 - 16.00 GHINGULEAC ANDREI   HUMIȚĂ IRINA  
GHITESCU IOAN PAUL  IANCU-MARAN TOMAS LIVIU 
GRECU ȘTEFAN   IONAȘCU NATALIA ELENA 
GRIGORE FILIP ANDREI  IONESCU RADU ANDREI 
GRIGORE TUDOR   IONITA ROBERT DAVID 
HABIB JESSICA ALESSIA GABRIELA IOVĂNUȚ CARLA  
HĂNULESCU IVONA TEODORA  IVAN LUCA ȘTEFAN 
16.00 - 16.15 PAUZA  
16,15 - 17,00 IVĂNESCU MARIA NECTARIA LIGIA LEONTE MARIA ILINCA 
JANZ LUCAS ALEXANDRU  LEONTE IOANA ANDREEA 
JORDAN EVA   MATEI ANA  
LAZAR IOANA TEODORA  MĂGUREANU CRISTIAN  
LEFTER ANA MARIA  MEGHEA ANNA KATHERINA 
17,00 - 18,00 MIHAI SOFIA ELENI  NASUI ARTHUR SIMEON 
MOARCĂS MATEI IOAN  NEACSU BRIANNA THEODORA 
MUNTEANU RARES IOAN  NEACȘU ARIANA MARIA 
MUNTEANU ARINA   NEBLEA ANDREI LUCA 
MUȘAT MATEI BOGDAN  NESTOR RADU  
NASSER LARA   NICOLAESCU STEFAN  
NASTASE DENIS ŞTEFAN  NICOLAU SARAH ELENA 
18,00 - 19,00 NICULESCU MIHAI   PAVEL MIRUNA  
NOAGHEA ANDREI CRISTIAN  PĂTRUȚ ALEXANDRU ANREI ALBERT
OBRITENSCHI CLARA   PĂUN ȘTEFAN  
OPREA TUDOR ȘTEFAN  PETCU DAVID TUDOR 
OPRESCU MARIA ISABELA  PETCU RIANA MARIA 
OPRIS MAIA ALEXIA  PETRICEANU-CUTINĂ ANA ECATERINA 
PAVAL SERGIU MIHAI  PETROIANU ILINCA MARIA 
19.00 - 19.40 PEŢA TUDOR ANDREI  POPESCU SOFIA IOANA 
PÎRVU RADU ALEXANDRU  POPESCU INES MARIA 
POPESCU SABINA ALEXANDRA  POPICA ALESSIA CRISTIANA 
POPESCU ALEXANDRU COSTIN     
Imprimare

Comemorarea Armistitiului de la 11 noiembrie 1918

                   

Marti 11 noiembrie 2014, zi aniversară a armistiţiului Primului Război Mondial, Ambasadorul Franţei în România, Dl. François Saint-Paul, şi Dl. Werner Hans Lauk, Ambasadorul Republicii Federale Germania în România, au participat împreună la o ceremonie de comemorare  a soldaţilor căzuţi în timpul Primului Război Mondial pe pământ românesc şi a tuturor celor care s-au jertfit pentru Franţa. Cu acest prilej elevii Colegiului German Goethe fragmente din jurnalul lui Gerhard Velburg și au depus o coroană în memoria eroilor martiri.

Imprimare

Cros în memoria căderii Zidului Berlinului

                    

 

În data de 09.11.2014, s-a desfăşurat la Bucureşti un cros în memoria căderii Zidului Berlinului , organizat de Ambasada Germaniei.
Elevi și profesori ai  Colegiului German Goethe au fost invitați să participe la acest eveniment care amintește de evenimentele istorice din urmă cu 25 de ani.