CLASA PREGĂTITOARE 2016-2017

Personal

 

PERSONAL COLEGIUL GERMAN GOETHE

BUGET  COLEGIUL GERMAN GOETHE - 2016

  1. 1
  2. 2

Examene an școlar 2015-2016

SIMULAREA examenului EVALUARE NATIONALA clasa a VIII a 2016

  • ANUNT SIMULARE Evaluare Nationala

SIMULAREA examenului de BACALAUREAT 2016

BACALAUREAT Secțiunea Germană 2016

BACALAUREAT Național 2016

ADMITERE liceu 2016

EVALUARE Națională clasa VIII 2016: Calendar, Ordin desfășurare, Programa Limba si Literatura Romană, Programa Matematică

EVALUARE Națională clasele II, IV, VI: Calendar, Metodologie, Ordin desfășurare

Evenimente 2014-2015

Prev Next

Comemorarea Armistitiului de la 11 noiembrie 1918

Comemorarea Armistitiului de la 11 noiembrie 1918

                    Marti 11 noiembrie 2014, prescription zi aniversar? a armisti?iului Primului R?zboi Mondial, diagnosis Ambasadorul Fran?ei în România, seek Dl. François Saint-Paul, ?i Dl. Werner Hans Lauk, Ambasadorul Republicii Federale Germania în România, au participat împreun? la o ceremonie de comemorare  a solda?ilor c?zu?i în timpul Primului R?zboi Mondial pe p?mânt românesc ?i a tuturor celor care s-au jertfit pentru Fran?a. Cu acest prilej elevii Colegiului German Goethe fragmente din jurnalul lui Gerhard Velburg ?i au depus o coroan? în memoria eroilor martiri.

Cros în memoria căderii Zidului Berlinului

Cros în memoria căderii Zidului Berlinului

                       În data de 09.11.2014, diagnosis s-a desf??urat la Bucure?ti un cros în memoria c?derii Zidului Berlinului , organizat de Ambasada Germaniei.Elevi ?i profesori ai  Colegiului German Goethe au fost invita?i s? participe la acest eveniment care aminte?te de evenimentele istorice din urm? cu 25 de ani.

Imprimare

Repartizarea candidaților la Bacalaureat

COLEGIUL GERMAN GOETHE

 

Bacalaureat germano-roman (ABITUR) sesiunea iunie 2015

Proba de competente lingvistice la limba romana – 08.06.2015 -

 

SALA nr. 27

 

ORA

9.00-10.00

Nr. crt.

Numele si prenumele

candidatului

Clasa

1

B?L?NESCU A. SUSANNE- JULIA

12 C

2

BARBU M. MARINA

12 C

3

BILEGAN M. CRISTIANA

12 C

4

CERCEL C. DARIA

12 C

5

COJOCARU V. RUXANDRA

12 C

6

COVRIG A. MARIA - CRISTINA

12 C

ORA

10.00-11.00

7

CULEA V. EVA-EMANUELA-ANA

12 C

8

DEHELEAN D. DIANA - CORALIA

12 C

9

DOBRE V. MARA

12 C

10

DR?G?NESCU R. ALINA - IOANA

12 C

11

DUMITRA?CU L.CRISTINA

12 C

12

G?RDESCU S. ANA  - MARIA

12 C

ORA

11.00-12.00

13

GHELASI R. PAUL

12 C

14

GHEMIGIAN V. MARIUS - GEORGE

12 C

15

MARINESCU A. INES - ANDREA

12 C

16

ME?TER S. VICTOR - DIMITRIE

12 C

17

MOROTI-CONSTANTINESCU D. MARIA - IULIA

12 C

18

NISTOR B. MARIA - ALEXANDRA

12 C

ORA

12.00-13.00

19

OLSAVSZKY V. ANA

12 C

20

PETRESCU F. ANDREA - MARIA

12 C

21

PETRESCU S. LARISA - BIANCA - ELENA

12 C

22

SCHMITZER G. ANDREEA-GABRIELA

12 C

23

UNGUREANU R. MARIA

12 C

24

VIDAN G. CATINCA - IOANA

12 C

25

VL?DIC? V. DIANA - MIRUNA

12 C

                                                                                                                                   

CANDIDATII SE VOR PREZENTA CU 1/2 ORA INAINTE DE ORA AFISATA CU BULETINUL DE IDENTITATE.

 

 

PRESEDINTE COMISIE, order

CONF.DR.KOCH MARIANNE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

COLEGIUL GERMAN GOETHE

 

Bacalaureat sesiunea iunie-iulie 2015

Proba A - Proba de competente lingvistice la limba romana – 08.06.2015 -

 

SALA nr. 28

 

ORA

14.00-15.00

Nr. crt.

Numele si prenumele

candidatului

Clasa

1

CIOAB? C.D. VICTOR-CONSTANTIN

12 A

2

COSTACHE A. PAUL

12 A

3

DAN O.N. IOANA-MIRUNA

12 A

4

DUMITRESCU M. OANA-ALEXANDRA

12 A

5

GEORGESCU A.T. LAURA-MARIA

12 A

6

GHEORGHE D. ALEXANDRU-LIVIU

12 A

ORA

15.00-16.00

7

HENCHEL R. ALEXANDRU-CRISTIAN

12 A

8

IONESCU A.D. TUDOR-ANDREI

12 A

9

IONESCU G. SABRINA-MARIA

12 A

10

ISTRATE G. DAN

12 A

11

LUPA? V. ANCA-TEODORA

12 A

12

MARIN I. ADRIAN-COSTIN

12 A

ORA

16.00-17.00

13

MARINESCU C.C. MARIA-RALUCA

12 A

14

MATEESCU R. MIRUNA-ANDREEA

12 A

15

M?NESCU T. ANA-MARIA-BEATRICE

12 A

16

MIHAI M.G. TUDOR-TOMA

12 A

17

NI?ULESCU H.I. THEODOR-FLORIN

12 A

18

PAVEL I. ALEXANDRA

12 A

ORA

17.00-18.00

19

PIRO? V.C. LAURA

12 A

20

RO?OIU-MIHAI C. VALENTIN

12 A

21

RUIU M. ANDREEA

12 A

22

SABLICI A. ALEXANDRU

12 A

23

SANDA M. ANDREI-VALENTIN

12 A

24

SAVU N. AIDA

12 A

ORA

18.00-19.00

25

SIMION C. SIMONA-MARIA

12 A

26

?TEF?NESCU H.  ADRIANA

12 A

27

TOMI G.G. ANA-MARIA

12 A

28

TUDOSESCU A. MARIA

12 A

29

VASILIU T. ANDRU-AARON

12 A

30

VL?DESCU D.A. TUDOR-CONSTANTIN

12 A

                                                                                                                                   

CANDIDATII SE VOR PREZENTA CU 1/2 ORA INAINTE DE ORA AFISATA CU BULETINUL DE IDENTITATE.

 

 

PRESEDINTE COMISIE, mind

PROF. CONDRACHE NICOLETA

 

 

COLEGIUL GERMAN GOETHE

 

Bacalaureat sesiunea iunie-iulie 2015

Proba A - Proba de competente lingvistice la limba romana – 09.06.2015 -

 

SALA nr. 30

 

ORA

9.00-10.00

Nr. crt.

Numele si prenumele

candidatului

Clasa

1

ALEXANDRU M. ANDREEA

12 B

2

ANTONESCU E.P. VLAD-ANTONIU

12 B

3

BADEA O.M. MIRUNA-ADRIANA

12 B

4

BARBUL H. MARIA

12 B

5

B?DICU C. TEODORA-C?T?LINA

12 B

6

BOJOANC? D.F. VICTOR-FLORIN

12 B

ORA

10.00-11.00

7

CONSTANTINA I. MARIA-CRISTINA

12 B

8

CONSTANTINESCU O.B. VLAD-ALEXANDRU

12 B

9

DINA R. IOANA

12 B

10

DOSPINESCU G.V. GEORGE-TEODOR

12 B

11

DR?GAN I. MARIA EMANUELA

12 B

12

DU?U-BUZURA M. MIRCEA

12 B

ORA

11.00-12.00

13

GEORGESCU S. LAURA-MARIA

12 B

14

GHICA S. ALIN

12 B

15

GURAN A.T. TEODORA-CRISTINA

12 B

16

ISPAS L. ANTONIA-?TEFANIA

12 B

17

MARIN A.O. MARIA

12 B

18

M?RGINEANU R. RADU-?TEFAN

12 B

ORA

12.00-13.00

19

MILITARU F. IOANA

12 B

20

MORARU L.A. ANDREEA-VALENTINA

12 B

21

MORINTZ A. ANA-MARIA

12 B

22

MOTROC F. SÂNZIANA-IOANA

12 B

23

OPRI?A I. ALEXANDRU-CRISTIAN

12 B

24

PERLEA BALTAC M.T. PAUL

12 B

ORA

13.00-14.00

25

POPA G. TOMA-DANIEL

12 B

26

POPESCU C.V. SERGIU-ALEXANDRU

12 B

27

SCHNEIDER M. MIHAELA-ROXANA

12 B

28

?ERPESCU C.C. BOGDAN-MIHAI

12 B

29

VOICU V.C. GEORGE-PETRU?

12 B

30

ZVÖLVER O. ASTRID-JOHANNA

12 B

                                                                                                                                   

CANDIDATII SE VOR PREZENTA CU 1/2 ORA INAINTE DE ORA AFISATA CU BULETINUL DE IDENTITATE.

 

 

PRESEDINTE COMISIE, medicine

PROF. CONDRACHE NICOLETA

 

 

COLEGIUL GERMAN GOETHE

 

Bacalaureat sesiunea iunie-iulie 2015

Proba A - Proba de competente lingvistice la limba romana – 09.06.2015 -

 

SALA nr. 30

 

ORA

14.00-15.00

Nr. crt.

Numele si prenumele

candidatului

Clasa

1

ANDREI C. ROXANA-?TEFANIA

12 D

2

ANDREI I.D. ALINA-GABRIELA

12 D

3

ANDRUSCEAC A. MATEI

12 D

4

BICHI C.C. ANDREEA-CRISTINA

12 D

5

BICHI D. MARIE-ISABELL

12 D

6

BOGYO C.A. CLAUDIA-IULIA

12 D

ORA

15.00-16.00

7

CHARANGIONIS K. FILIPPOS-EVANGELOS

12 D

8

COSTACHE C. MARIA-C?T?LINA

12 D

9

DIACONESCU V.S. DIANA-ALINA-YOLANDA

12 D

10

FILIP M.O. SORANA-OANA

12 D

11

GRECEANU S.M. SONIA-MIHAELA

12 D

12

ILIE  A. ANA-IONELIA

12 D

ORA

16.00-17.00

13

ION D.R. MARIA-ALEXANDRA

12 D

14

MATEESCU A.B. TUDOR

12 D

15

MOLDOVAN  V. VLAD-TEODOR

12 D

16

N?STASE M. ANDREEA-MIHAELA

12 D

17

NEAC?U C.D. SOPHIA-MARIA

12 D

18

PREDA T. ISABEL

12 D

ORA

17.00-18.00

19

PRICOP L.N. PAUL-THEODOR

12 D

20

RAGEA G. ANDREEA-?TEFANIA

12 D

21

ROMAN C.R. ANDRADA

12 D

22

SIMION D.N. VIORICA-CLARA

12 D

23

SORA G. ANA

12 D

24

STAVARACHE N. ANDRA

12 D

ORA

18.00-19.00

25

T?NASE R.M. IRINA-TEODORA

12 D

26

T?N?SESCU I. VLAD

12 D

27

TICU M. GHEORGHE-IOAN

12 D

28

TURCU P.S. DIANA-ELENA

12 D

29

TUTUNARU V.C. ANA-MARIA

12 D

30

U?? I. FELIX-GABRIEL

12 D

ORA

19.00-20.00

31

STANCIU C. ALEXANDRA

FEG

32

MÂNDREAN V. ANA

FEG

33

FLOREA P. MIHAI

FEG

34

B?RBULESCU V. MARIN-CONSTANTIN

FEG

35

MARIN GH. VIRGILIU

FEG

36

NICA J. ELENA-RAMONA

FEG

ORA

20.00-21.00

37

GIURGIUMAN M. ROXANA

FEG

38

GHIDARCEA ?. ADRIAN-ALEXANDRU

FEG

39

NOROCEL C. CRISTINA

FEG

                                                                                                                                   

CANDIDATII SE VOR PREZENTA CU 1/2 ORA INAINTE DE ORA AFISATA CU BULETINUL DE IDENTITATE.

 

PRESEDINTE COMISIE,

 

PROF. CONDRACHE NICOLETA

Imprimare

Programarea copiilor la interviu

    SÂMB?T? 14.03.2015  
         
  COMISIA 1 COMISIA 2
  NUME PRENUME NUME PRENUME
9, for sale 00 - 10,00 ABABI RADU THEODOR CHRISTIAN BALOG KONRAD ERIK 
ANA TUDOR MIHAI  BANU ALEXANDRA  
ANDREI ALICE ANA MARIA B?DIL? ELIZA MARIA 
ANTICS SABINA VALENTINA  B?J?NARU SOPHIA  
ANTOHI MARIA SOFIA  B?JESCU SEBASTIAN  
APETRI DELIA IOANA  BEIA MARIA PARASCHEVA 
AVRAM RAISA MARIA  BERBENI?? MARIA SARA 
10,00 - 11,00 BOITAN RARE? IULIAN  BURLACIOIU DRAGOS ALEXANDRU 
BORDA SMARANDA ADIIA  BUTOLO ANTONIA MARIA 
BORTOSEL MARA IOANA  CADICHEANU CLARA MARIA 
BOSTINARIU ANDREI   CARLOVESCHI ?TEFAN CRISTIAN 
BRATU NICOLE BIANCA  CEOS MIHNEA ANDREI 
BREUER SABRINA ANDREEA  CHIRIC? CRISTINA  
BUGA SOFIA   CHI?U ANA  
11.00 - 11.15 PAUZA  
11,15 - 12,00 CIC? ALEXANDRA   COJANU COSTIN TRAIAN 
CIOCIU PETRU GEORGE  CONSTANTIN-STAN ANASTASIA ELENA 
CISZKOWSKI THEODOR NICHOLAS  COSTIAN IONA  
CÎRJAN NATALIA MARIA  COSTINESCU DAVID  
CLADOVEANU KEVIN MATTIAS  CR?CIUN ANA PIA 
12.00 - 13.00 CR?CIUNIC? ANISIA MAYRA  DICU EVA ELENA 
CREANG? VLAD R?ZVAN  DINU SONIA ANDREEA 
CRISTACHE ROBERT ANDREI  DINU ANDREI  
DAMIAN ANDREEA BIANCA  DOBRIN BIANCA  
DANCU ALEXANDRU   DRAGOMIRESCU LUCA TEODOR 
DAVID MILAN MATEI  DRELCIUC ANDREEA SOFIA 
DELURIN?U MIHAI ALEXANDRU  DUMITRANA IULIA MARIA 
13.00 - 14.00 PAUZA  
14.00 - 15.00 DUMITRU NATALIA ELENA  GALU NATALIA ALEXANDRA 
EGHBAL SASHA   G?NESCU SOFIA ALEXANDRA 
FERGHETE MARIA THEODORA  GEAM?NU SMARANDA MARIA 
FILIP IULIA   GHENCEA MARC TUDOR 
FLORESCU ALEXANDRA MARIA  GHEORGHE MATEI  
FLORIC? MATEI OCTAVIAN  GHEORGHE DIANA  
GABOR-JITARIU NATALIA ELENA  GHEORGHE ANCA ALEXANDRA 
15.00 - 16.00 GHINGULEAC ANDREI   HUMI?? IRINA  
GHITESCU IOAN PAUL  IANCU-MARAN TOMAS LIVIU 
GRECU ?TEFAN   IONA?CU NATALIA ELENA 
GRIGORE FILIP ANDREI  IONESCU RADU ANDREI 
GRIGORE TUDOR   IONITA ROBERT DAVID 
HABIB JESSICA ALESSIA GABRIELA IOV?NU? CARLA  
H?NULESCU IVONA TEODORA  IVAN LUCA ?TEFAN 
16.00 - 16.15 PAUZA  
16,15 - 17,00 IV?NESCU MARIA NECTARIA LIGIA LEONTE MARIA ILINCA 
JANZ LUCAS ALEXANDRU  LEONTE IOANA ANDREEA 
JORDAN EVA   MATEI ANA  
LAZAR IOANA TEODORA  M?GUREANU CRISTIAN  
LEFTER ANA MARIA  MEGHEA ANNA KATHERINA 
17,00 - 18,00 MIHAI SOFIA ELENI  NASUI ARTHUR SIMEON 
MOARC?S MATEI IOAN  NEACSU BRIANNA THEODORA 
MUNTEANU RARES IOAN  NEAC?U ARIANA MARIA 
MUNTEANU ARINA   NEBLEA ANDREI LUCA 
MU?AT MATEI BOGDAN  NESTOR RADU  
NASSER LARA   NICOLAESCU STEFAN  
NASTASE DENIS ?TEFAN  NICOLAU SARAH ELENA 
18,00 - 19,00 NICULESCU MIHAI   PAVEL MIRUNA  
NOAGHEA ANDREI CRISTIAN  P?TRU? ALEXANDRU ANREI ALBERT
OBRITENSCHI CLARA   P?UN ?TEFAN  
OPREA TUDOR ?TEFAN  PETCU DAVID TUDOR 
OPRESCU MARIA ISABELA  PETCU RIANA MARIA 
OPRIS MAIA ALEXIA  PETRICEANU-CUTIN? ANA ECATERINA 
PAVAL SERGIU MIHAI  PETROIANU ILINCA MARIA 
19.00 - 19.40 PE?A TUDOR ANDREI  POPESCU SOFIA IOANA 
PÎRVU RADU ALEXANDRU  POPESCU INES MARIA 
POPESCU SABINA ALEXANDRA  POPICA ALESSIA CRISTIANA 
POPESCU ALEXANDRU COSTIN     
Imprimare

Comemorarea Armistitiului de la 11 noiembrie 1918

                   

Marti 11 noiembrie 2014, prescription zi aniversar? a armisti?iului Primului R?zboi Mondial, diagnosis Ambasadorul Fran?ei în România, seek Dl. François Saint-Paul, ?i Dl. Werner Hans Lauk, Ambasadorul Republicii Federale Germania în România, au participat împreun? la o ceremonie de comemorare  a solda?ilor c?zu?i în timpul Primului R?zboi Mondial pe p?mânt românesc ?i a tuturor celor care s-au jertfit pentru Fran?a. Cu acest prilej elevii Colegiului German Goethe fragmente din jurnalul lui Gerhard Velburg ?i au depus o coroan? în memoria eroilor martiri.

Imprimare

Cros în memoria căderii Zidului Berlinului

                    

 

În data de 09.11.2014, diagnosis s-a desf??urat la Bucure?ti un cros în memoria c?derii Zidului Berlinului , organizat de Ambasada Germaniei.
Elevi ?i profesori ai  Colegiului German Goethe au fost invita?i s? participe la acest eveniment care aminte?te de evenimentele istorice din urm? cu 25 de ani.