Burse Elevi

Bursele elevilor

• Burse de merit gimnaziu
  • Burse de merit liceu
  • Burse sociale (orfani si medicale)

Programul ridicarii burselor de la secretariat

Noutăţi 2014-2015

Prev Next

Comemorarea Armistitiului de la 11 noiembrie 1918

Marti 11 noiembrie 2014, zi aniversară a armistiţiului Primului Război Mondial, Ambasadorul Franţei în România, Dl. François Saint-Paul, şi Dl. Werner Hans Lauk, Ambasadorul Republicii Federale Germania în România, au participat împreună la o ceremonie de comemorare  a soldaţilor căzuţi în timpul Primului Război Mondial pe pământ românesc şi a tuturor celor care s-au jertfit pentru Franţa. Cu acest prilej elevii Colegiului German Goethe fragmente din jurnalul lui Gerhard Velburg și au depus o coroană în memoria eroilor martiri.

Cros în memoria căderii Zidului Berlinului

În data de 09.11.2014, s-a desfăşurat la Bucureşti un cros în memoria căderii Zidului Berlinului , organizat de Ambasada Germaniei.Elevi și profesori ai  Colegiului German Goethe au fost invitați să participe la acest eveniment care amintește de evenimentele istorice din urmă cu 25 de ani.

Noutati

Investitii

Parteneriate

Asociatia Parintilor si Sponsori